SZKOŁA MAKIJAŻU – PODKŁADY – Z CZYM TO SIĘ JE?

Dobrze dobrany podkład jest niczym druga skóra. Wyrównuje kolor, daje blask, pozwala ukryć niedoskonałości. Nowoczesne podkłady, szczególnie naturalne, są bezpieczne dla skóry. Nie zatykają porów, nie wywołują podrażnień, chronią przed promieniowaniem UV, zimnem, wiatrem, zmianami wilgotności powietrza, pielęgnują skórę w zależności od wieku.

HELAN ma w swojej ofercie podkłady dla każdego typu skóry.

 

Nawilżający krem koloryzujący będzie idealny dla osób młodych o cerze normalnej lub mieszanej, gdy chcemy uzyskać naturalny transparentny efekt. Zawiera kwas hialuronowy, Aloe vera, witaminę E i filtry UV.

Podkład dla cery mieszanej i przetłuszczającej, gdy występują niedoskonałości skóry, daje efekt kryjący, zawiera ekstrakt z łopianu, witaminę E i filtry UV.

Podkład nawilżający przeciwzmarszczkowy jest idealny dla cery dojrzałej, zawiera kwas hialuronowy, witaminy C i E, olej ze słodkich migdałów, filtry UV.

Podkład w kompakcie SPF 50+ idealny latem na plaży, zimą na narty oraz zawsze wtedy, gdy wystawiamy twarz na działanie intensywnego promieniowania UV. Nakładany gąbeczką na sucho, aby uzyskać naturalny, delikatny efekt, lub na mokro, aby uzyskać efekt kryjący.

Główne błędy popełniane w stosowaniu podkładów.

 

1.Niewłaściwy kolor podkładu.

Bardzo często wybieramy podkład zbyt ciemny, ponieważ chcemy trochę przyciemnić skórę, aby wyglądała na opaloną. Jest to błąd. Do tego służą bronzery. Podkład służy do uzyskania doskonałej, gładkiej cery, ma zatuszować niedoskonałości. Dlatego zawsze trzeba wybierać taki kolor podkładu, aby stapiał się on ze skórą. Zbyt ciemny podkład będzie szczególnie widoczny w połączeniu z kolorem szyi. Najlepiej testować podkład na dolnej linii żuchwy. Testowanie na ręce nie ma sensu, bo nie tam będziemy podkład stosować. Dobrze jest sprawdzić, jak podkład zachowuje się w różnym oświetleniu. Warto skorzystać z porad specjalisty w dziedzinie wizażu.

 

2.  Nakładanie podkładu na suchą, łuszczącą się skórę.

To błąd karygodny. Nałożenie podkładu, nawet najbardziej nawilżającego i pielęgnacyjnego na skórę nieprzygotowaną zabiegami pielęgnacyjnymi, powoduje uwidocznienie łuszczącej się skóry, pokrywając łuski, zamiast stopić się ze skórą. Twarz będzie wyglądać na starą i zmęczoną. Regularny peeling i stosowanie odpowiedniej do rodzaju skóry pielęgnacji, pozwoli w pełni korzystać z możliwości korygowania niedoskonałości cery podkładem.

 

3.  Nakładanie podkładu na całą twarz równomierną warstwą.

Jeżeli stosujemy podkład kryjący, nakładamy go na środkową część twarzy, tak aby uzyskać efekt kryjący, a w miarę zbliżania się do okolic uszu, szyi i granicy z włosami warstwa powinna być delikatniejsza aż do całkowitego zaniku, tak żeby nie było widać wyraźnej granicy przejścia skóry twarzy w szyję, uszy czy włosy.

 

Jedna myśl nt. „SZKOŁA MAKIJAŻU – PODKŁADY – Z CZYM TO SIĘ JE?

Dodaj komentarz