Szkoła makijażu – część IV

A teraz coś dla Pań, które urlop mają w sierpniu i póki co , są w pracy.

Makijaż do pracy powinien być dostosowany do miejsca i stanowiska. Na właściwy dobór kolorowych kosmetyków powinnaś zwrócić uwagę zwłaszcza wówczas, gdy masz kontakt z klientami.

Makijaż taki powinien być przede wszystkim schludny i delikatnie podkreślać urodę. Nie znaczy to wcale, że masz wyglądać jak szara myszka. Raczej chodzi o umiar i unikanie krzykliwych barw.

Odpowiedni dobór kolorowych kosmetyków i właściwe ich użycie spowoduje, że będziesz wyglądać elegancko i profesjonalnie. Do pracy zawsze używaj kosmetyków w naturalnych kolorach. W pracy nie ma miejsca na eksperymenty!

Oczy czy usta? A może jedno i drugie?

W makijażu „roboczym”, który powinien charakteryzować się umiarem, skupiamy się na jednym elemencie twarzy – podkreślamy mocniej albo oczy albo usta.

Najlepsze cienie do powiek to neutralne beże, brązy, szarości. Ale mała dawka koloru (np. zieleni czy niebieskiego) ładnie ożywi makijaż. Zamiast wyrazistej kreski wykonanej eyelinerem roztarta kreska wykonana kredką bądź cieniem – to najczęściej polecany makijaż oka.

Rzęsy do pracy maluj wyłącznie tuszem czarnym.

Pomadka powinna mieć odcień ust. Jasna pastelowa szminka czy błyszczyk bez drobinek błyszczących – nie razi.

Róż stosuj z wielkim umiarem.

 

  1. Wszelkie niedoskonałości cery korygujemy odpowiednimi korektorami:

Matowym Korektorem w Sztyfcie 82CT1

Wygładzający Korektor w Płynie 82CT2

Korektor do cery naczynkowej z linii Couperose

  1. Podkład najlepiej nawilżający, gdyż praca w pomieszczeniach (klimatyzacja, centralne ogrzewanie, jarzeniówki, monitor komputera) szkodzą generalnie cerze. Kolor najbardziej zbliżony do naturalnej cery.

Podkład dla cery mieszanej i tłustej 82FO

Podkład Nawilżający Przeciwzmarszczkowy 82CC

  1. Całość utrwalamy Pudrem Prasowanym 82CP
  2. Na powiekę górną nakładamy od strony kącika przyśrodkowego najjaśniejszy kolor z palety 82O1 Rosa chiaro lub 82O2 Pervinca, na resztę powieki odpowiednio z każdej palety ciemniejszy odcień Bronzo lub Blu. Rozcieramy ten cień na zewnątrz i ku skroni. Dół podkreślamy tym samym ciemniejszym kolorem. W linii rzęs delikatnie zastosuj eye-liner  81K24 (brąz) lub 81K25 (blu).
  3. Rzęsy tuszujemy maskarą 82KM
  4. Policzki podkreślamy Różem 82F1 lub 82F2
  5. Na usta Matowa Pomadka 82RM lub Naturalna Pomadka Organiczna 82RB.

2 myśli nt. „Szkoła makijażu – część IV

  1. Fantastyczny cykl o makijażach. Bardzo się cieszę, że lekcje są dodawane systematycznie, staram się wypróbować każdy opisywany makijaż, a w związku z tym, że instrukcja jest bardzo jasna i zrozumiała łatwiej i szybciej robi się naprawdę fajny makijaż.

Dodaj komentarz