SON FORMULA ® ZDROWA ENERGIA W ZGRABNEJ POSTACI

                      

Otyłość (obesitas) to patologiczne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, przekraczające jego fizjologiczne potrzeby i możliwości adaptacyjne, mogące prowadzić do niekorzystnych skutków dla zdrowia. Za otyłość uważa się stan, w którym tkanka tłuszczowa stanowi więcej niż 20% całkowitej masy ciała u mężczyzn oraz 25% u kobiet. Otyłości towarzyszy nadwaga, czyli nadmierna masa ciała powyżej masy optymalnej.

Stwierdzono, że otyłość zwiększa ryzyko zapadalności na niektóre choroby, w tym choroby układu krążenia, cukrzycę typu 2, obturacyjny bezdech senny, niektóre typy nowotworów, zapalenia kości i stawów, dlatego też wpływa na długość i jakość życia. Wyjątkowo duża otyłość prowadzi do niepełnosprawności.

Nadwaga i otyłość stanowią w Polsce i   na świecie bardzo poważny problem zdrowotny, a także ekonomiczny. W badaniach   ogólnopolskich stwierdzono, że występują one u około 50-60% populacji ludzi   dorosłych. Niepokój również budzi nadwaga i otyłość występująca wśród dzieci   i młodzieży.Jedną z najważniejszych przyczyn powstawania   otyłości jest siedzący tryb życia – zmniejszenie aktywności fizycznej, a   także wysokie spożyciem tłuszczów nasyconych, wysoka zawartością białka,   cukrów rafinowanych w stosunku do pełnoziarnistych produktów zbożowych, a   niską zawartością włókna pokarmowego.Częstotliwość posiłków ma również istotny wpływ na   występowanie problemu otyłości – osoby nieregularnie spożywające posiłki mają   mniejszą termogenezę, a tym samym narażone są na dodatni bilans energetyczny   i w konsekwencji wzrost masy ciała. Inne czynniki to nieświadome spożywanie   dodatkowych kalorii, sposób przyrządzania posiłków, zaburzenia odżywiania   (zespół gwałtownego objadania się, czy zespół jedzenia nocnego), czynniki   genetyczne, zaburzenia endokrynologiczne, spożywanie niektórych leków.

 

 

Podstawowe zasady prawidłowego żywienia   rozpowszechniane przez Instytut Żywności i Żywienia, sprzyjające zapobieganiu   chorób cywilizacyjnych, w tym również nadwadze i otyłości:

 •   Jedzenie regularnie co najmniej 3 posiłków   dziennie (najlepiej 5 posiłków), każdy dzień rozpoczynając od śniadania;
 •   Codzienne pożywienie powinno zawierać   różnorodną żywność pochodzenia roślinnego i zwierzęcego;
 •   Należy spożywać codziennie produkty zbożowe   oraz warzywa i owoce. Warzywa najlepiej jeść na surowo lub krótko gotowane;
 •   Powinno się 2 – 3 razy dziennie spożywać   mleko, biały ser lub jogurty i kefiry. Osoby dorosłe powinny spożywać mleko o   obniżonej zawartości tłuszczu;
 •   Mięso powinno występować w ilościach   umiarkowanych 3-4 razy w tygodniu: mięso chude, ryby; źródłem białka mogą być   roślin strączkowych (fasola, groch, soja);
 •   Powinno ograniczać się ilość spożywanego   tłuszczu zwierzęcego. Przy przyrządzaniu potraw, tłuszcze zwierzęce zastąpić   olejami lub oliwą z oliwek (w umiarkowanych ilościach);
 •   Ograniczać spożycie soli kuchennej.
 •   Zachować umiar w jedzeniu słodyczy i cukru.
 •   Aktywność ruchowa pomaga zgubić nadmiar   dostarczonej z pożywieniem energii (kalorii). Ruch może często zastąpić   lekarstwo, lecz żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu.

Odchudzanie to dążenie do poprawienia wyglądu i zdrowia. Moda na odchudzanie pojawiła się na świecie wiele lat temu, a ilość osób odchudzających się zwiększa się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Niestety wytrwanie w tym postanowieniu jest często zbyt trudne dla większości z nich. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo.

 

Dlaczego większość diet odchudzających zawodzi?

Większość diet odchudzających zawodzi z powodu następujących błędnych założeń:

1. Nadwagę mylnie przypisuje się jedynie dodatniemu bilansowi energetycznemu. W rezultacie diety lub zabiegów odchudzających, osoby je stosujące koncentrują się na zmniejszaniu ilości spożywanych kalorii (energii)  poprzez:

• Zmniejszenie apetytu;

• Zmniejszenie przyswajania substancji odżywczych lub

• Zmniejszenie ilości spożywanego pokarmu.

Takie działania mogą zagrażać zdrowiu a nawet życiu, ponieważ z powodu obniżenia ilości spożywanych kalorii, zmniejsza się także ilość spożywanych substancji odżywczych niezbędnych dla zdrowego życia.

2. Diety odchudzające koncentrują się na ujemnym bilansie energetycznym. Ignorują natomiast fakt, że ujemny bilans energetyczny powoduje w konsekwencji:

• spowolnienie metabolizmu,

• może dojść do wstrzymania spalania tkanki tłuszczowej,

• może dojść do zatrzymania wody i soli (wystąpią obrzęki).

W związku z tym masa ciała może nie ulec zmianie albo wręcz wzrosnąć. Może

pojawić się osłabienie, hipoglikemia lub spadek libido.

3. Diety odchudzające często nie zapewniają wystarczającego spożycia białka (zarówno pod względem ilości jak i jakości). W rezultacie:

• Spada ilość białek budulcowych, które tworzą mięśnie, narządy,

szkielet itd. To może prowadzić do utraty mięśni, w efekcie czego między mięśniem a

skórą pojawia się puste miejsce, a skóra staje się zwiotczała i obwisła. Jednocześnie

utrata jędrności i normalnej struktury skóry może zwiększyć jej obwisłość.

• Maleje ciśnienie osmotyczne w krwioobiegu. W rezultacie dochodzi do zatrzymania

nadmiaru wody i soli, który normalnie byłby usunięty poprzez diurezę (wydalanie

moczu).

W związku z czym masa ciała może nie ulec zmianie albo wręcz wzrosnąć. Może pojawić się utrata mięśni, obwisłość tkanki, osłabienie systemu odpornościowego, głód, osłabienie lub spadek libido. Co więcej po zakończeniu diety i powrocie do starych zwyczajów żywieniowych można odzyskać stracone kilogramy (efekt jo-jo).

 

SON FORMULA ®  ZDROWA ENERGIA W ZGRABNEJ POSTACI.

SON FORMULA ® zawiera kombinację 8 aminokwasów, które zapewniają niebywale wysoką wartość odżywczą oraz są wchłaniane już w 23 minut po podaniu. Jest idealnym preparatem dla osób mających problem z przyswajaniem pokarmu, jak i dla tych które prowadzą aktywny tryb życia.

 

SON FORMULA ®przywróci Ci energię, pomoże odzyskać siły po treningu, chorobie, operacji.

Dzięki SON FORMULA ® uwolnisz się od niechcianego tłuszczu. Osiągniesz rzeźbę ciała o jakiej od zawsze marzysz.

 

Dzięki stosowaniu SON Formula®:

• Można zapobiegać utracie mięśni, tym samym unikając pojawienia się zwiotczałej i

obwisłej skóry.

 • • Można zapobiegać utracie jędrności skóry i jej normalnej struktury
 • Można utrzymać i przywrócić właściwe ciśnienie osmotyczne w krwioobiegu. Tym samym można zapobiegać zatrzymaniu nadmiaru wody i soli, dlatego też można zoptymalizować proces utraty wagi.

• Można zminimalizować pobór kalorii.

• Można uniknąć procesu odzyskania utraconych kilogramów (efekt jo-jo). Tym samym

można zoptymalizować proces utraty wagi.

• Trawienie może być łatwiejsze i szybsze. SON Formula® wchłaniana jest w jelicie cienkim w ciągu 23 minut od spożycia. Dla porównania trawienie białek pokarmowych i suplementów białkowych trwa od 3 do 6 godzin. To oznacza, że okres trawienia białek pokarmowych i suplementów białkowych jest od 6 do 12 razy dłuższy niż w przypadku SON Formula®.

• Można uniknąć osłabienia układu immunologicznego spowodowanego przez

ujemny bilans energetyczny. Tym samym można uniknąć ryzyka infekcji.

• Można uniknąć anomalii zazwyczaj związanych z większością diet odchudzających,

takich jak głód, osłabieni lub spadek libido.

 • • Można zapobiegać przeciążeniu funkcjonowania wątroby i nerek.

SON FORMULA® uwalnia jedynie 1% katabolitów azotu czyli toksycznych odpadów metabolicznych. Dla porównania białka pokarmowe i suplementy białkowe uwalniają średnio 68-84% katabolitów azotu.

 

Dlaczego korzystanie z SON Formula® jest łatwe, bezpieczne i odżywczo efektywne w porównaniu z białkami pokarmowymi lub suplementami białkowymi?

Badania kliniczne dowodzą, że SON Formula® może uzupełnić białka pokarmowe lub

suplementy białkowe w sposób bezpieczny i odżywczo bardzo skuteczny, aby:

• zoptymalizować syntezę białek w organizmie.

• zoptymalizować masę mięśniową, siłę i wytrzymałość.

 • • wzmocnić i poprawić jakość białek w organizmie, takich jak mięśnie, skórę, paznokcie i włosy itp.

 

OPIS PRODUKTU:

SON FORMULA ® jest unikalnym i rewolucyjnym suplementem diety. Zapewnia najwyższą wartość odżywczą w porównaniu z innymi znanymi białkami pokarmowymi lub produktami dietetycznymi i jest wchłaniany już 23 minuty po podaniu.

Utrata wagi bez nadwyrężania organizmu

SON FORMULA® jest niezwykle skuteczna w dietach niskokalorycznych, ponieważ ułatwia odchudzanie bez utraty beztłuszczowej masy ciała. 10 g SON FORMULA® stanowi w procesie syntezy białek ciała ekwiwalent około 350 g mięsa lub ryb- ale z energetyczną dostawą zaledwie 50 kalorii. Oznacza to, że SON FORMULA® pomaga w utracie masy ciała, wzmacnia tkankę mięśniową w połączeniu z ćwiczeniami oraz zmniejsza głód, zapobiegając powrotowi do poprzedniej wagi.

Kiedy spożywanie białek jest niewystarczające.

SON FORMULA® stanowi bardzo skuteczne uzupełnienie diety dla osób, których sposób żywienia jest niewystarczający, pod względem ilościowym lub jakościowym, na skutek czynników psychologicznych (anoreksja, bulimia) lub fizjologicznych (anemia, rekonwalescencja).

SON FORMULA®wchłania się w zaledwie 23 minuty, aminokwasy wykorzystane są w całości do syntezy białek, bez produkcji pochodnych, takich jak amoniak, ketokwasy i ich pochodne (mocznik, tłuszcze zapasowe i in.)

Dla optymalizacji wydajności sportowej.

Jako suplement diety SON FORMULA® jest wyjątkowo skuteczna dla osób aktywnie uprawiających sporty, jako, że 99 % aminokwasów zawartych w preparacie inicjuje syntezę białek.

W rezultacie podawania SON FORMULA®  siła mięśni, wytrzymałość i ich objętość ulega zwiększeniu, przy jednoczesnym skróceniu czasu regeneracji po wzmożonym wysiłku fizycznym.

PIERWSZY, UNIKALNY SUPLEMENT ZAWIERAJĄCY NIEZBĘDNE AMINOKWASY,

NIE POWODUJĄCY POWSTAWANIA PRODUKTÓW AZOTOWYCH ORAZ ZAPEWNIAJĄCY SYNTEZĘ BIAŁEK MIĘŚNI W 99% .

 

 

DAWKOWANIE

W celu kontroli wagi:

Zastąpienie jednego posiłku dziennie

10 g SON FORMULA® jako uzupełnienie w diecie niskokalorycznej, w połączeniu z witaminami, solami mineralnymi, mikroelementami i 500/700 g owoców i warzyw, zastępuje obiad lub kolację.

Wskazane jest maksymalne ograniczenie spożycia soli. Zaleca się przynajmniej 30 min dziennie aktywności fizycznej w celu zwiększenia podstawowej przemiany materii.

W celu uzupełnienia deficytu żywieniowego:

5 -10 g SON FORMULA® należy podawać podczas posiłków jeden do trzech razy dziennie, w połączeniu z witaminami, solami mineralnymi, mikroelementami, w przypadku gdy zwykła dieta nie dostarcza wystarczającej ilości białka.

Dla osób aktywnych sportowo:

Poprawa wyników sportowych

10 g SON FORMULA® powinno być przyjęte na pół godziny przed treningiem, jako uzupełnienie białka w połączeniu z witaminami, solami mineralnymi, mikroelementami oraz odpowiednią rezerwą energii.

 

Wzmocnienie mięśni

10 g SON FORMULA® powinno być przyjęte w trakcie posiłku spożywanego po odbytym treningu, jako uzupełnienie białka w połączeniu z witaminami, solami mineralnymi, mikroelementami oraz odpowiednim uzupełnieniem energii.

DANE TECHNICZNE

Charakterystyka:

SON FORMULA® to suplement diety, składający się z doskonałej kompozycji podstawowych

8 aminokwasów, idealnej dla żywienia człowieka (Master Amino acid Pattern).

Może być stosowany u dzieci, dorosłych i osób w podeszłym wieku, w przypadku gdy mają niewystarczającą podaż białka lub w przypadku gdy zwiększona podaż białka jest wymagana.

• Innowacyjną i charakterystyczną cechą zestawu aminokwasów zawartych w SON FORMULA®,

jest fakt, iż zapewniają współczynnik wykorzystania azotu netto równy 99%. Równocześnie 99% aminokwasów wchodzących w skład SON FORMULA® wspomaga syntezę protein. Poziom współczynnika wykorzystania azotu netto jest bez wątpienia najwyższy w porównaniu z innymi białkami pochodzenia spożywczego lub produktów dietetycznych.

Badania kliniczne wykazały, że zapewniony przez SON FORMULA® poziom współczynnika wykorzystania azotu netto jest większy o około 34% ten niż zawarty w całych jajach kurzych, które do tej pory były uważane za białko o najwyższej wartości biologicznej. Innymi słowy białko jaja kurzego jest wykorzystane do budowania mięśni w 65%, z kolei białko zawarte w mięsie, drobiu i rybach jest wykorzystywane w 32%, a białko z mleka, soi, kazeiny i serwatki, które są składnikami białkowych suplementów diety są wbudowywane w mięśnie w 16%. Reszta tych białek podlega procesom katabolicznym – powstaje z nich amoniak, ketokwasy, mocznik (usuwany przez nerki), węglowodany (energia), tłuszcze zapasowe (tkanka tłuszczowa).

SON FORMULA®,z powodu specjalnego profilu aminokwasów, uwalnia mniej niż 1% azotu metabolicznego, czyli znacznie mniej niż wytwarzane przez inne białka pochodzenia spożywczego lub produkty dietetyczne.

• Zaledwie 10 g produktu SON FORMULA®,zapewnia syntezę protein równoważną do tej, otrzymanej z 350 g mięsa lub ryb, przy dostawie zaledwie 50 Kcal.

• Po podaniu, SON FORMULA®,zachowuje się jak wstępnie strawiony pokarm i wchłania się szybko na odcinku pierwszych 100 cm jelita cienkiego, zaledwie w 23 minuty po podaniu, nie zostawiając żadnych pozostałości w kale.

• Z powodu kompozycji aminokwasów SON FORMULA ®, jest amfoteryczna, czyli może działać jako kwas lub jako zasada, w trakcie przemieszczania się wzdłuż przewodu pokarmowego.

KOMPOZYCJA w 100 g:

 

L-Leucyna 20 g; L-Walina 16 g; L-Izoleucyna 15 g; L-Lizyna 14 g; L-Fenyloalanina 13 g; L-Treonina 11 g;

L-Metionina 7 g; L-Tryptofan 4 g.

 

 

Dodaj komentarz