Skóra mieszana i normalna po zimie

REGENERACJA CERY PO ZIMIE

Każdy typ skóry – mieszana, sucha, przetłuszczająca czy wrażliwa, wymagają odpowiednich produktów, aby zapewnić najlepszą pielęgnację.

Zabiegi pielęgnacyjne należy rozpocząć od oczyszczania, gdyż tylko właściwie przygotowana skóra zareaguje właściwie na dalszą pielęgnację.

Skóra mieszana i normalna po zimie

Cechą charakterystyczną tego typu skóry jest kombinacja partii suchych i tłustych, w postaci T-zone (czoło, nos, broda), gdzie występuje więcej gruczołów łojowych. Inne obszary są suche lub normalne.

Dopóki działanie gruczołów łojowych jest prawidłowe, różnice pomiędzy strefami skóry na twarzy nie są widoczne. Jednakże, gdy następuje zwiększona sekrecja sebum, a pory są poszerzone, powstają zaskórniki, które wymagają efektywnego leczenia.

Zimą, kiedy zmniejsza się wydzielanie sebum, skóra jest bardziej narażona na przesuszanie. Partie suche, narażone na działanie czynników zewnętrznych, mogą wykazywać objawy podrażnienia, skóra jest przesuszona, zaczerwieniona. Na policzkach oraz wokół oczu będzie szybciej traciła swoją jędrność i elastyczność w porównaniu ze skórą w strefie T.

Skóra mieszana wymaga zatem zrównoważenia, a jednocześnie ochrony i pielęgnacji, którą w pełni profesjonalnie zapewni seria LINEA VISO 1.

PROGRAM PIELĘGNACJI SKÓRY dla cery mieszanej i normalnej

OCZYSZCZANIE:

Peeling Oczyszczający z mikrogranulkami z kokosa to specjalna formuła do twarzy, z mikrogranulkami z kokosa do delikatnej eksfoliacji. Ekstrakty z oczaru wirginijskiego, ratanii, róży stulistnej oraz olejek cytrynowy działają synergicznie, normalizując i delikatnie ściągając pory.

Oczyszczający żel przywracający równowagę to specjalna formuła oil-free, która usuwa nawet najdrobniejsze resztki podkładu, kurzu i innych zanieczyszczeń jednocześnie usuwając martwe komórki naskórka, które jeżeli pozostaną na skórze, zatkają pory. Ekstrakty z oczaru wirginijskiego, ratanii, róży stulistnej mają delikatnie ściągające i oczyszczające działanie, przywracają skórze mieszanej równowagę.

RÓWNOWAGA:

Tonik Lotion Przywracający Równowagę to preparat przywracający napięcie i jasność skórze. Ekstrakty oczaru wirginijskiego, ratanii i róży stulistnej mają delikatne działanie ściągające, co wpływa korzystnie na rozszerzone pory, pomaga normalizować ich pracę i przywrócić prawidłowe pH, pozostawiając skórę jasną i czystą.

PIELĘGNACJA:

Nawilżająco-Równoważący Krem-Żel ma wyjątkowo lekką formułę i delikatną konsystencję, idealnie rozprowadza się po skórze i szybko się wchłania. Pielęgnuje zarówno przesuszone partie skóry, dzięki odpowiedniej ilości właściwych lipidów, niezbędnych dla zdrowej skóry i zwartej warstwy rogowej naskórka, jak i strefę T.

Dodaj komentarz