MADE® ZASTOSOWANIE W LECZENIU ZMARSZCZEK I ZWIOTCZENIA SKÓRY

Gładka, błyszcząca, młoda skóra jest obecnie kanonem piękna. Zmarszczki i zwiotczenia skóry są najbardziej widocznym objawem upływającego czasu. Aby zachować lub przywrócić piękno skóry, zarówno kobiety jak i mężczyźni, szukają pomocy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, czy w końcu w klinikach chirurgii plastycznej.

Proces, który prowadzi do destrukcji skóry i powstania zmarszczek ma kilka powiązanych ze sobą faz.

W fazie pierwszej obserwuje się ograniczenie dostarczania tlenu i składników odżywczych do komórek skóry właściwej, spowodowane zanieczyszczeniem macierzy zewnątrzkomórkowej przez katabolity produkowane w komórkach i wydalane do macierzy, oraz niewłaściwy drenaż tkanek, prowadzący do zatrzymanie toksyn, w tym wolnych rodników, co powoduje zwolnienie metabolizmu wewnątrzkomórkowego i w efekcie kolejne uszkodzenia.

W fazie drugiej fibroblasty (komórki skóry) na skutek zaburzeń fazy pierwszej, zmniejszają swoją aktywność, co prowadzi do redukcji wydzielania składników macierzy zewnątrzkomórkowej, szczególnie kwasu hialuronowego, włókien kolagenowych i włókien elastycznych.

Faza trzecia jest konsekwencją zmniejszonej aktywności fibroblastów i zmniejszania się ilości komponentów skóry właściwej, czyli utrata zwartości. Zmniejszona zawartość glikozaminoglikanów ma zdecydowany wpływ na nawilżenie skóry (kwas hialuronowy ma silne właściwości hydrofilne) i jej jędrność. Zmniejszone unaczynienie związane z wiekiem, powoduje zwolnienie drenażu limfatycznego i dalsze gromadzenie toksyn, co zamyka błędne koło, prowadzące do starzenia skóry.

Żeby zabieg przeciwzmarszczkowy mógł być rzeczywiście skuteczny, musi uwzględniać wszystkie opisane wyżej czynniki, ale przede wszystkim trzeba pamiętać o fakcie, że zmarszczki powstają głównie na skutek zmian metabolicznych związanych z wiekiem.

Zintegrowana terapia powinna przywrócić aktywność fibroblastów, aby synteza wszystkich elementów skóry właściwej wróciła do prawidłowego poziomu. Właściwy poziom metabolizmu komórkowego uzyskuje się dzięki dostarczeniu katalizatorów cyklu Krebsa, które zapewniają osiągnięcie wystarczającego poziomu energetycznego, aby utrzymać właściwy poziom neosyntezy włókien kolagenu i elastycznych. Katalizatory pośrednie to witaminy C, B1, B2, B3, B6, kwas fumarowy. Witamina C i Magnesium gluconicum są niezbędne w powstawaniu włókien kolagenowych.

Jednocześnie, aby przywrócić prawidłową funkcję macierzy zewnątrzkomórkowej, należy dostarczyć substancje poprawiające drenaż i detoksyfikację. Galium aparine, Thuja, Sulfur (siarka), Calcium fluoratum pełnią taką właśnie rolę.

Ekstrakty zwierzęce pełnią niezwykle istotną rolę. Kolagen poprzez wywołanie subklinicznej reakcji immunologicznej, powoduje niszczenie starego kolagenu i pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych przez fibroblasty (reakcja biostymulacji). Muscle extract stymuluje tkanki docelowe w ich funkcjach, ma działanie anty-zwyrodnieniowe. Placental protein jest źródłem FGF (Fibroblast Growth Factor), który stymuluje receptory fibroblastów, aktywując ich metabolizm. Jest również źródłem EGF (Epidermal Growth Factor), polipeptydu, który działa na metabolizm naskórka. Placental ma też działanie na mikrokrążenie.

 

REZULTATY

 

Fizjologiczna aktywność metaboliczna zostaje przywrócona jako rezultat enzymatycznego   pobudzenia promowanego przez zawarte w MADE® substancje. Komórki skóry odpowiadają na stymulację neosyntezą składników podstawowych skóry właściwej , a tym samym poprawia się jej gęstość, procesy zwyrodnieniowe związane z wiekiem spowalniają.

Badania prowadzone w ciągu 5 lat na grupie 681 pacjentów (578 kobiet i 103 mężczyzn) w wieku między 35 a 75 r.ż. wykazały wysoką skuteczność i  wysoki poziom tolerancji (nie występują działania niepożądane), w leczeniu wszystkich typów zmarszczek i zwiotczenia skóry. Najlepsze rezultaty osiągnięto w grupie pacjentów między 30-40 i 40-50 r.ż. Jest to szczególnie istotne, gdyż odpowiada oczekiwaniom stawianym terapii biostymulacyjnej. Wykazuje, że dojrzała skóra bardzo dobrze reaguje zarówno pod względem metabolicznym jak i histologicznym na terapię z zastosowaniem MADE®.

Badanie to potwierdziło skuteczność MADE® zarówno w zakresie profilaktyki jak i postępowania terapeutycznego w przypadku zabiegów przeciwstarzeniowych.

 

 

Dodaj komentarz