LINIE SŁONECZNE HELAN BEZPIECZNE OPALANIE DLA CAŁEJ RODZINY

 

Wybór produktów do opalania ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i pięknego wyglądu.

W zależności od:

– typu skóry

–  wieku (skóra małych dzieci i osób starszych jest bardziej delikatna)

–  intensywności nasłonecznienia i czasu przebywania na słońcu

potrzebujemy produktów z odpowiednimi filtrami UV.

 

Ochrona skóry  jest niezbędna od pierwszego momentu ekspozycji na słońce.

Po kilku pierwszych dniach skóra chroniona odpowiednio wysokimi filtrami oswaja się ze słońcem, nie dochodzi do oparzeń słonecznych, opalenizna powstaje powoli ale jest intensywniejsza i bardziej długotrwała, a jednocześnie skóra jest chroniona przed powodującymi zmarszczki promieniami UVA.

Preparaty należy nakładać na twarz i całe ciało przed ekspozycją na słońce i powtarzać często. Unikać kontaktu z oczami.

SUN PROTECTION FACTOR – SPF

 

Filtry słoneczne czyli SPF dobiera się odpowiednio do typu skóry. Fototypy I i II wymagają przez cały okres przebywania na słońcu ochrony SPF 50+. Będą to osoby o jasnej skórze, blond włosach, niebieskich oczach. Osoby z fototypem III i IV powinny modyfikować sposób ochrony przed słońcem. Powinny zaczynać sezon z filtrami 50+, a następnie mogą stopniowo wysokość SPF obniżać do 15. Do tej grupy będą należeć osoby zarówno o włosach blond jak i ciemniejszych, skórze, która opala się słabo lub dobrze. Fototyp V to skóra ciemna, łatwo opalająca się, ciemne włosy i oczy.

Metoda pomiaru używana przez firmę HELAN opiera się na  międzynarodowym systemie COLIPA.

 

VOGLIADISOLE Seria kosmetyków naturalnych do opalania

 

SEKRET SKUTECZNOŚCI LINII SŁONECZNEJ HELAN

 

W celu uzyskania perfekcyjnej i zdrowej opalenizny Laboratoria HELAN opracowały linię produktów słonecznych o potrójnym systemie ochrony TRIPLE ACTION:

# aby zapobiegać uszkodzeniom słonecznym

innowacyjny, wydajny, foto-stabilny system filtrów przeciwsłonecznych, zapobiegający oparzeniom i redukujący ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry.

Filtry fizyczne reprezentowane przez zmikronizowany pył dwutlenku tytanu, który wystawiony na słońce odbija promieniowanie ultrafioletowe jak małe lusterka.

Filtry aromatyczne natomiast są molekułami również znajdującymi się w naturze, np. gamma-Orinazol, składnik otrąb ryżowych, zdolny do pochłaniania promieni UV, co osłabia wpływ tych promieni na skórę.

 # aby zapobiegać tworzeniu się wolnych rodników i procesowi starzenia skóry mnóstwo składników aktywnych, które działają one jak naturalny system obrony przed wolnymi rodnikami i procesami utleniania, które są powodowane przez promieniowanie UVA i UVB:

–  koenzym Q

–  rozmaryn

–  witamina A

–  witamina C

–  witamina E

Koenzym Q i wit.E są jedynymi naturalnymi antyoksydantami. Ich synergiczne działanie chroni barierę lipidową skóry, przez wzmocnienie odporności skóry na czynniki utleniające.

 

# aby ochronić własne mechanizmy obronne skóry

zastosowano aktywny kompleks roślinny

– Aloe vera

–  nagietek

–  rumianek,

–  korzeń lukrecji

–  jeżówka

–  łuski orzecha

–  rozmaryn

Mają one silne działanie kojącym, wygładzające i nawilżające, jak również intensyfikujące opalanie.

Te wyjątkowe cechy produktów HELAN, są w stanie zapewnić fizjologiczną regenerację skóry, stymulować biosyntezę kolagenu i elastyny, aby poprawić podstawową strukturę skóry i zapobiegać fotostarzeniu, utrzymując właściwą elastyczność skóry, jędrność i zwartość.

Bogata formuła i innowacyjne składniki

 Mieszanka maseł, wosków i olejów roślinnych posiada naturalne właściwości ochronne przeciw promieniom UV. Zapewnia również najlepsze rozprowadzenie na skórze.

Oleje roślinne podobne do sebum:

–  olej z otrąb ryżowych (gamma-orizanol)

–  Jojoba olej

–  olej słonecznikowy

–  olej z oliwek

–  masło Karite

–  wosk pszczeli

 

Naturalne składniki nawilżające

Emulsje o nowej formule, wyjątkowo nawilżające już od pierwszego momentu nałożenia, przyjemne w dotyku, idealnie łączące się z płaszczem hydro-lipidowym skóry, przekształcają się w barierę ochronną skóry.

Brak konserwantów

Dzięki specjalnym mieszankom enzymów i wyciągów, które są w stanie zapobiec rozwojowi mikroorganizmów.

Nuty bazowe: świeża, zielona, morska, kwiatowa, orientalna

Szczególny, niedrażniący zapach: obecność drzewa herbacianego, Crabwood tree (Carapa guyanensis), olejków eterycznych z rośliny rosnącej w amazońskiej dżungli, dają naturalny, charakterystyczny zapach, którego nie lubią owady.

Zapachy HELAN są przygotowane ze szczególnych substancji dających obronę przed owadami i, w odróżnieniu od chemicznych substancji przeciw owadom, mogą one być stosowane na skórze w trakcie opalania.

SOLE BIMBI Linia słoneczna dla dzieci z filtrami mineralnymi, bez glutenu bez metali ciężkich

  

Skóra niemowląt i dzieci jest bardziej narażona na działanie promieniowania ultrafioletowego ze względu na cieńszą warstwę ochronną i ograniczoną ilość melaniny- ciemnego pigmentu w skórze, chroniącego ją przed oparzeniami. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w czasie przebywania dziecka na słońcu. Ważne jest, aby zawsze stosować filtry słoneczne w preparatach przeznaczonych specjalnie dla dzieci. W produktach dla niemowląt i małych dzieci oraz kobiet w ciąży, zaleca się stosowanie filtrów mineralnych, które nie wchłaniają się z powierzchni skóry i są nieszkodliwe dla zdrowia. Należy pamiętać, że nawet lekkie oparzenie słoneczne we wczesnych latach życia odciska swoje piętno w głębszych warstwach skóry.

 

 

 

Dodaj komentarz