Cellulit – część 4

Tym razem trening z ręcznikiem na całe ciało. Ręcznik będzie leżał na podłodze, a Ty będziesz stać na nim. To mój ulubiony trening, który można wykonywać zawsze i wszędzie. Na proponowanej stronie znajdziesz też inne moje ulubione i sprawdzone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha i całego ciała.

Ślizg kontrolowany
Te ćwiczenia trzeba wykonywać na śliskiej powierzchni.

Stajesz na ręczniku jedną lub obydwoma nogami (zależnie od wielkości ręcznika-ja staję na małym ręczniczku tylko nogą, która pracuje) i wykonujesz wypad do przodu a następnie do tyłu, ślizgając nogę po podłodze. Ciężar ciała trzymaj na pięcie nogi postawnej. Musisz czuć pracę mięśni pośladka. Powtórz trzy serie po 10-15 na każdą nogę.

Drugie ćwiczenie robimy pozycji pompki. Przyjmij pozycję jak do pompek, pod każdą stopę podkładając mały ręczniczek. Przyciągnij jedną stopę do klatki piersiowej, a następnie naprzemiennie uginaj i prostuj nogi tak szybko, jak dasz radę. Zrób po 15 takich podciągnięć każdą nogą, napinając mięśnie brzucha, które trzymają kręgosłup, aby nie zapadał się w dół.

Przed każdym treningiem dobrze jest wykonać rozgrzewkę przez 5 min. Ja skaczę na skakance.
Po treningu powinno się zrobić rozciąganie mięśnie, które pracowały.

Mięśnie tylnej części nóg:
Stajemy na jednej nodze, drugą wyprostowaną, opieramy na krześle i wykonujemy opad tułowia, sięgając rękami jak najdalej do stopy nogi opartej o krzesło. Wytrzymujemy tak chwilę i powtarzamy to samo z drugą nogą.

Mięśnie pośladków

W siadzie prostym prawą nogę zegnij w kolanie i stopę postaw jak na rys. Przyciągaj kolano do siebie. Po chwili zmień nogi.

W tej samej pozycji, łokieć pcha kolano jak na rys. Dodatkowo obracamy głowę i oglądamy się za siebie rozciągając mięśnie szyi.

Mięśnie czworogłowe uda (przód)
Stojąc prosto, ugnij do tyłu jedną nogę, ręką przytrzymaj się krzesła dla zachowania równowagi. Chwyć stopę ręką i ciągnij w kierunku pośladka, wypychając pośladki do przodu. Po chwili zmiana nóg.

Mięśnie brzucha
Ułóż się na brzuchu, a następnie podeprzyj tułów wyprostowanymi rękami. Unosząc głowę do góry staraj się patrzeć w sufit. Jednocześnie mocno wciągaj brzuch i napinaj wszystkie jego mięśnie.

Dodaj komentarz